20200514_IFS_Global_Markets

czwartek, 14. maja br., o godz. 12.00,
odbył się webinar z cyklu “3 kwadranse z Ekspertem” pt.
IFS Global Markets program
– Pierwszy krok do certyfikacji Standardu IFS Food dla małych/lokalnych przedsiębiorstw.

Tematyka webinaru:

IFS Global Markets – Food. 
Pierwszy krok do wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością.
Pierwszy krok do certyfikacji Standardu IFS Food.

IFS Global Markets – Food to program oceny bezpieczeństwa żywności dedykowany dla sprzedawców detalicznych oraz markowych produktów spożywczych.

Program ma na celu wsparcie „małych i średnich przedsiębiorstw” w rozwoju ich systemów zarządzania bezpieczeństwem żywności i uczynienie pierwszego kroku w kierunku wdrożenia standardu IFS.

Wdrożenie wszystkich wymagań standardu jakości od razu, brzmi jak jedno gigantyczne zadanie – szczególnie dla małych firm lub tych, które nie mają w pełni rozwiniętego systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności i jakością.

Jednak to nie jest takie trudne z IFS Global Markets!

W programie IFS Global Market system jest budowany stopniowo. Założeniem jest, by w ciągu 3 kolejnych lat doprowadzić do pełnej certyfikacji IFS Food. Każdy etap kończy się oceną w postaci listu potwierdzającego, wydanego przez IFS.

Zagadnienia, o których będziemy mówili:

  • Tylko trochę więcej niż HACCP – zakres i różnice pomiędzy oceną IFS Globar Markets, a audytem  certyfikującym IFS.
  • Proces oceny i wynik końcowy w postaci listu potwierdzającego wydany przez IFS.
  • Narzędzia wspierające i praktyczne aspekty wdrożenia IFS Global Markets w firmie.
  • Podzielmy się doświadczeniami z pracy  w zakresie Global Markets (praktyczne doświadczenia w tym zakresie Audytorki Dekra).

Prelegentki:

Beata Studzińska-Marciniak
IFS Senior Technical Manager

Lidia Ostapczuk
Auditor IFS, Assesor IFS Global Markets Food
DEKRA Certification Sp. z o.o.

Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w 2001 roku. Po 9 latach pracy w branży spożywczej na stanowisku Pełnomocnika Zarządu ds. Systemów Zarządzania Jakością, postanowiła spróbować sił jako audytor dostawców sieci TESCO. Równocześnie pełniąc funkcję wsparcia technicznego jako Technical Manager i weryfikator w standardów IFS i BRC w jednostce certyfikującej, rozwijała wiedzę procesu certyfikacji. Promocja na stanowisko Global Technical Managera dla audytorów TESCO jako osoby odpowiedzialnej za wiedzę i rozwój audytorów dostawców TESCO, otworzyła jej drogę do współpracy z różnymi osobowościami, przy jednoczesnym poznaniu standardów wielu zakładów spożywczych na całym świecie. Obecnie pełniąc funkcję IFS Technical Manager wspiera jednostki certyfikujące oraz sieci spożywczye w technicznych aspektach rodziny standardów IFS, a także promuje wiedzę na temat Programów IFS Global Markets w Polsce.

Absolwentka Technologii Żywności na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Po kilkuletniej pracy w działach jakości zakładów produkcyjnych w branży spożywczej, przeniosła się do jednostki certyfikującej DEKRA Certification Sp. z o.o., gdzie obecnie zajmuje stanowisko auditora IFS Food, IFS Logistics, IFS Broker oraz Assessora IFS Global Markets Food, jak również specjalisty ds. certyfikacji branży spożywczej. Mocno angażuje się w promocję programów IFS Global Markets Food. Przeprowadziła pierwsze w Polsce oceny na zgodność z IFS Global Markets Food